Precies een jaar geleden zat ik samen met een vriendinnetje bij Coogee Beach in Sydney deze burger te eten met een bring your own (BYO) fles rode wijn en een puntzak huisgemaakte frietjes. Na de hele dag op het strand te hebben gelegen en hongerig te zijn geworden, kwamen we bij MOO Gourmet Burgers terecht.
In Australië kun je echt de lekkerste burgers ooit eten. Dus als we niet op de campground bij onze campervan kookten, gingen we uit eten bij een burgerbar. Omdat alles ons lekker leek en we nooit konden kiezen, deelden we altijd twee verschillende burgers. We hebben dus veel soorten burgers geprobeerd, maar deze burger van kikkererwten met geitenkaas en bieten was een van de lekkerste!
Toen ik vandaag mijn reisdagboekje aan het doorlezen was om te kijken wat we toen aan het doen waren, kreeg ik gelijk weer zin in deze burger. Nu een jaar later eet ik dus dezelfde burger, maar dan thuis in Nederland. Op het mooie weer en uitzicht over Coogee na, smaakt hij net zo lekker
Kikkererwtenburgers met geitenkaas en bietjes
Ingrediënten voor 2 burgers
200 g kikkererwten uit blik
1 ui
2 teentjes knoflook
1/2 rode peper
1 el kurkuma
1 tl gemalen komijnzaad
1 tl gemalen korianderzaad
1 el Griekse yoghurt
1 ei
citroensap
bloem
versgemalen zout en peper
zuurdesembrood of ciabatta
100 gr geitenkaas
1 rode biet
Laat de kikkererwten uitlekken en spoel ze af. Snijd de ui, het pepertje en de knoflook fijn.
Doe olijfolie in een koekenpan en fruit de ui, het pepertje en de knoflook. Voeg de specerijen toe en bak even mee.
Maal ondertussen de kikkererwten met de staafmixer tot een grove puree. Voeg de gebakken uien en 1 el Griekse yoghurt toe. Voeg citroensap toe naar smaak en peper en zout.
Maak balletjes van het kikkererwtenmengsel en druk deze plat. Wentel de burgers door een losgeklopt ei en dan door de bloem. Bak ze vervolgens aan beide kanten bruin.
Snijd ondertussen het bietje in dunne plakjes. Snijd het brood in dikke plakken en besmeer beide kanten met de geitenkaas. Beleg met de plakjes biet en de rucola en leg hier de burger op.
Hmmm! Dit ziet er lekker uit. Ik ga dit misschien ook wel zelf een keer maken. (alleen staat er 2 keer 1 tl gemalen komijn bij de ingrediënten…)
Dankjewel! Dat moest korianderzaad zijn. Heb het meteen veranderd!
Ziet er erg goed uit!
Ik heb nog nooit zelf balletjes gemaakt :p toch maar een keertje doen!
Wat een ontzettend leuke blog! Ik kwam je blog tegen bij lastdaysofspring. Je hebt er een volgster bij! Erg leuk. En wat ziet dit er lekker uit. Mmm
ziet er lekker uit! En ik hoor zoveel goede dingen over Australië wat betreft eten, dat ik er zeker een keer heen wil! Leuke blog trouwens :) x
Ik krijg meteen honger. Veggie burgers zijn hier altijd welkom, die van mij willen nog wel eens mislukken namelijk, haha! Dit ga ik sowieso binnenkort maken, jummie. Bedankt voor het recept!
Ik ben er laatst trouwens achter gekomen dat ik koriander heel-heel vies vind (en dat terwijl ik helemaal geen moeilijke eter ben, vreemd!), zit aan korianderzaad dezelfde gekke zeep-achtige smaak als verse koriander, of smaakt het heel anders? Dan weet ik of ik het met een gerust hart kan gebruiken in dit recept ;)
Ik denk dat ik deze wil gaan maken voor de foodblogswap, denk je dat ik de griekse yoghurt zou kunnen vervangen door soja yoghurt om er een vegan variant van te maken? Misschien maak ik ze vanavond wel! Ik zou eigenlijk bruine bonen burgers maken, maar dit is ook lekker! :)
Oeh leuk als je deze gaat maken! Is een van mijn eerste recepten haha. Toen was ik mijn blog net begonnen. Griekse yoghurt is wel 10% vet…soja is wel veel magerder he? Ik weet niet of dat van invloed is op het recept maar ik zou het gewoon proberen! Hebben ze geen room ofzo van soja? Dan zou ik misschien dat gebruiken..
Jawel, die heb ik toevallig nog in de koelkast staan. Ik ben vandaag voor veilig gegaan en heb bruine bonen burgers gemaakt :) Zo moeilijk die foodblogswap, ik wil altijd alles wel maken!!
ps: wel heel jammer dat ik de vegan challenge volg, ik had heel graag de hartige cake willen maken, misschien swap ik die volgende maand een keertje extra! :) die lijken mij zoooo lekker
Hahaha aaah ja! Doen. Die cake is zo lekker, een van mijn favorieten! Daar zit natuurlijk ei in…kun je dat niet vervangen?